wyszukaj
WPISZ NAZWĘ JEZIORA KTÓREGO SZUKASZ
POŁOŻENIE:
Kraj - Polska
Województwo - lubuskie
Powiat - międzyrzecki
Gmina - Bledzew
Miejscowość - Chycina
GPS - 52.485147, 15.431634
ZBIORNIK:
Głębokość - 17m
Powierzchnia - 74ha
Klasa wody - II klasa (03`)
Lustro - m n.p.m
Rodzaj -
Wejście - od strony pomostów AWF
OKOLICA:
Nocleg w okolicy -
Posiłek w okolicy -
Centrum nurkowe -
Nabijanie butli -
Atrakcje -
OPIS:
z neta:
Jezioro otoczone jest całkowicie lasami. Jego linia brzegowa urozmaicona, silne przewężenie w środkowej części dzieli je na dwa baseny. Oba posiadają własne, centralnie umiejscowione głęboczki.Głównym dopływem do akwenu jest Struga Jeziorna przepływająca przez jezioro i umożliwiająca kajakarzom wędrówki na odległe o 800 m jezioro Długie i dalej leżące Kursko.Jezioro Chycina klasyfikuje się w II klasie czystości (rok badania 2003). Przy jeziorze urządzono dwa pola biwakowe.
wiki
U podnóża wysokiej skarpy znajduje się małe miejscowe kąpielisko. Duża plaża z przystaniami usytuowana jest na brzegu zachodnim. Poznańska Akademia Wychowania Fizycznego ma tutaj ośrodek szkoleniowy dla swoich studentów.
Jezioro otoczone jest całkowicie lasami. Jego linia brzegowa urozmaicona, silne przewężenie w środkowej części dzieli je na dwa baseny. Oba posiadają własne, centralnie umiejscowione głęboczki.
Głównym dopływem do akwenu jest Struga Jeziorna przepływająca przez jezioro i umożliwiająca kajakarzom wędrówki na odległe o 800 m Jezioro Długie i dalej leżące Kursko.
Drugi niewielki dopływ pochodzi z małego jeziorka po drugiej stronie drogi. Odpływ z jeziora jest szeroki i głęboki, pozwala swobodnie dostać się nad wody Zalewu Bledzewskiego – zbiornika zaporowego na rzece Obrze. Działa tu elektrownia wodna.
Jezioro Chycina klasyfikuje się w II klasie czystości (rok badania 1995). Przy jeziorze urządzono dwa pola biwakowe.
W sąsiedztwie północnej części jeziora (200 m) leży bardzo czyste, głębokie jezioro Cisie.
Ciekawy zbiornik z dużą ilością zatopionych drzew pod którymi kryją się pokaźne ryby. Wizura zależna od pory roku. Jesienią i zimą potrafi być znakomita.
Miejsce dodane przez Grzegorza Kuncika
Zobacz również: